Prurjet e reja dhe të ardhshmet
 • Të Zotërosh Komunikimin

  Një libër brilant nga Saim Koç mbi magjinë e komunikimit të shëndoshë dhe human – një komunikimi që i bënë marrëdhëniet njerëzore më

  €4.90
  Te-zoterosh-komunikimin_Saim-Koc
 • Jehona Të Dashurisë

  Një romancë e mahnitshme nga Hannah Fielding – Medalja e artë Gold IPPY Award 2014 për Romancën më të Mirë. (shiko trailerin e librit). Nj

  €7.90
  Jehona Të Dashurisë
 • Pasione të Zjarrta

  Një tjetër romancë e shkëlqyer nga Hannah Fielding. Historia e një zonjushe që ik nga përditshmëria për t’u vendosur në Afrikë – aty ku

  €7.00
 • Libër Vajzat në Adoleshencë

  Libri më i kompletuar për vajzat në adoleshencë: me ilustrimet, pa asnjë dyshim, më të bukura që keni parë ndonjëherë. Ky libër i dedikoh

  €5.00
 • Ditar për Vajzat në Adoleshencë

  “Ditar për Vajzat në Adoleshencë” i dedikohet të gjitha tinejxhereve që duan ta organizojnë kohën e tyre në mënyrë efikase. Ky libër pr

  €3.50

Bestseller

KRYEVEPRAT E AYŞE KULIN

Ju sjellim tre kryeveprat e shkrimtares më të njohur turke të romaneve, Ayşe Kulin – fitueses së shumë çmimeve ndërkombëtare pikërisht me këta tituj – me një ofertë promocionale (19.00 € për të trej... €7.90
botimetefekos

Ti je Placebo

Të gjithë frymëzohemi nga histori të “shërimeve të magjishme”, por ajo që Joe Dispenza na rrëfen në këtë libër fantastik është se të gjithë kemi potencialin për të ndërmarrë shërime të tilla të mrekul... €7.90
Sali Salihu

TË PIKTUROSH TË ARDHMEN

Histori dashurie dhe shprese e dy të panjohurve që shpëtuan njëri tjetrin në një situatë që dukej si mundësia e tyre e fundit. Jeta e Xhonatan Lenglit mori një kthesë rrënuese kur humbi shikimin si... €3.90
Sali Salihu

12 Përrallat Klasike

Një përmbledhje e klasikeve të përrallave për fëmijë me tregime mbresëlënëse. Bambi, Kësulëkuqja, Rosaku i shëmtuar, Hirushja, Bukuroshja dhe bisha, Pinoku, Maçoku me çizme, Borëbardha, Hanseli dhe Gr... €8.50
Sali Salihu

HANNAH FIELDING – TRASHEGIMIA

KRYVEPRAT E MBRETËRESHËS SË ROMANCAVE Ju sjellim bestsellerët e Mbretëreshës së Romancave, Hannah Fielding – fitueses së katër medaljeve të arta dhe të argjendta në Independent Publisher Boo... €8.90
botimetefekos

HANNAH FIELDING – DASHURI NËN MASKA

Ju sjellim kryeveprën e Hannah Fielding nga trilogjia e Netëve Andaluziane “Dashuri nën maska” (Masquerade) – romancës së shpërblyer me Medalje së Argjendtë nga Independent Publisher Book Aw... €8.90
botimetefekos

KRYEVEPRAT E AYŞE KULIN

Ju sjellim tre kryeveprat e shkrimtares më të njohur turke të romaneve, Ayşe Kulin – fitueses së shumë çmimeve ndërkombëtare pikërisht me këta tituj – me një ofertë promocionale (19.00 € për të trej... €7.90
botimetefekos

Në pyllin e errët

Një triler krimi nga autorja e famshme e romaneve mister, Ruth Ware. Stil dhe teknikë për t’u admiruar në ndërtimin e historive të misterit në ndërthurje me shumë stil të krimit kompleks. Lexoni histo... €5.90
Sali Salihu

Ti je Placebo

Të gjithë frymëzohemi nga histori të “shërimeve të magjishme”, por ajo që Joe Dispenza na rrëfen në këtë libër fantastik është se të gjithë kemi potencialin për të ndërmarrë shërime të tilla të mrekul... €7.90
Sali Salihu

Si veprojnë fëmijët?

Një botim i shkëlqyer nga dr. Adem Gunes, në të cilin do të merrni njohuri me shumë vlera nga psikologjia e fëmijëve: si mendojnë? si funksionojnë? çfarë u bën përshtypje, e çfarë jo? si të sillemi me... €4.90
Sali Salihu

Psikologjia e lumturisë

Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ndërtimin e një jete të lumtur dhe përballjen me stresin.... €4.90
Sali Salihu

Psikologjia e një martese të lumtur

Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ruajtjen dhe kultivimin e marrëdhënies tuaj martesore.... €4.90
Sali Salihu

Rekomandimet Tona

“Kur ke mbaruar së lexuari një libër, dëshiron ta kishe autorin që e ka shkruar mik, që të mund t’i telefonoje dhe t’i tregoje si ndihesh. Kjo nuk para ndodh.” ― J.D. Salinger

Koleksioni i Librave në shop

View All
 • TRUPI I NJERIUT – nga cikli ‘Mëso më shumë’ Summary

  Një libër mbi trupin e njeriut që nga momenti i lindjes. Pjesët kryesore të trupit të njeriut, që nga truri dhe shqisat, deri te kockat dhe lëkura. Fotografitë dhe vizatimet që shpalosen në

  Rating
 • Enciklopedia ime e parë
  ENCIKLOPEDIA IME E PARË Summary

  Ju paraqesim librin enciklopedik “Enciklopedia ime e parë” të cilën e sjellim në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Toper”. Një botim që shuan një mori kureshtjesh përmes 555 pyetjeve

  Rating
 • Librin e Artë të Enciklopedisë
  LIBRI I ARTË I ENCIKLOPEDISË Summary

  Ju sjellim “Librin e Artë të Enciklopedisë” më të mirën dhe më gjithëpërfshirësIn që keni parë ndonjëherë. Një botim i shkëlqyer i shtëpisë botuese Creabooks (Itali). Përmbajtja

  Rating
 • ALBUMI I BEBES Summary

  Në bashkëpunim me Toper sjellim albumin më të kërkuar për bebet në tregun frankofon. Bli një për vete që të ruash kujtimet më të bukura për vitin e parë të bebes tënde. Nëse nuk ke

  Rating
 • SURPRIZA BLU & SURPRIZA ROZË Summary

  EFEKOS ju sjell albumet e bebeve Surpriza Blu dhe Surpriza Rozë – botime italiane. Bli një për vete që të ruash kujtimet më të bukura për vitin e parë të djalit apo vajzës tënde. Nëse n

  Rating
 • I VETËM NË SHTËPI Summary

  Tetëvjeçari Kevin Mekalister dëshironte që familja e tij të zhdukej. Ai as që mund ta merrte me mend se dëshira e tij do të plotësohej! Filmin klasik të cilin e keni parë dhe e adhuroni se

  Rating
 • Cikli Keti dhe miqte
  KETI DHE MIQTË Summary

  Një cikël prej 6 librash të shkëlqyer për fëmijë nga shkrimtarja e njohur britanike Bel Mooney me ilustrimet e Margaret Chamberlain. Ky cikël librash me protagoniste Ketin është për secilin

  Rating
 • 365 PËRRALLA PËR NATËN E MIRË – VOL 1. Summary

  “365 Përralla për natën e mirë” është vëllimi i parë i përmbledhjeve me përralla. Në këtë libër janë përmbledhur përrallat më të njohura për fëmijë ashtu që në secilën nat

  Rating
 • Tregimet e gjyshit Summary

  E tëra për të cilën kishte nevojë gjyshi i Denisit ishte kolltuku i tij i vjetër dhe pak kohë për të rrëfyer histori. Gjyshi kishte tregime për çdo situatë – edhe për dëshirën e Deni

  Rating
 • INTELEGJENCA DHE KREATIVITETI Summary

  Tre vëllime librash për fëmijë të dizajnuar për të rritur nivelin e (1) intelegjencës (2) kreativitetit dhe (3) emocionalitetit të fëmijëve. Koeficienti i kreativitetit të një fëmije dal

  Rating
 • CIKLI VLERAT Summary

  Ju sjellim titujt e fundit të ciklit të librave me karakter thellësisht edukativ, ashtu që fëmija yt gjatë pushimeve të verës jo vetëm të kultivojë shprehinë e të lexuarit, por edhe të m

  Rating
 • MINI LIBRI IM I FJALËVE Summary

  Një cikël librash për mësimin e fjalëve me ilustrime të bukura, i cili do të ndihmojë fëmijët që të ndërlidhin fjalët me sendet dhe objektet e jetës së përditshme. Personazhet e këti

  Rating
 • KAFSHËT QË NJOHA SË PARI
  KAFSHËT QË NJOHA SË PARI Summary

  Një libër përmes të cilit fëmija juaj do të mësojë për kafshët e shtëpisë dhe të pyllit, ku jetojnë ato dhe kush janë mamatë e tyre, por dhe shumë gjëra të tjëra që zhvillojë int

  Rating
 • Sallatat Summary

  60 receta nga kuzhinat elitare botërore për sallata nga më të ndryshmet. Nga sallata Waldorf e deri te sallata me fruta të detit - të gjitha në këtë përmbledhje te veçantë. Përshkri

  Rating
 • Ëmbëlsira kremoze Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim 63 receta krejtësisht unikale në këtë përmbledhje të gatimit të ëmbëlsirave kremoze. Dizajn fantastik dhe ilustrime origjinale të secilës recetë.

  Rating
 • Specialitete vendase Summary

  Mbi 60 receta të specialiteteve tona tradicionale dhe atyre ballkanase. Nga bifteku "Skëderbeu", skarë leskoviku, qebapët, kavërmaja e piftija e deri te sarmat, çorbat, pitet dhe gatimet të ve

  Rating
 • Gatime të shpejta Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim 63 receta krejtësisht unikale në këtë përmbledhje të gatimeve të shpejta. Një ndihmës besnik në kuzhinë kur jeni keq me kohën dhe doni të jepni më t

  Rating
 • Mish qengji Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim 63 receta krejtësisht unikale në këtë përmbledhje të gatimeve të me mish qengji në mënyrat nga më të ndryshmet. Nga receta hungareze dhe vjenezë e deri

  Rating
 • Ëmbëlsira me fruta Summary

  Në bashkëpunim me Toper, në  63 faqet e kësaj përmbledhje ju sjellim receta unikale të ëmbëlsirave me fruta. Nga tortat më të ndryshme deri te Kuglofi dhe rolatat me freski të admirueshme

  Rating
 • Brumërat Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje krejtësisht unikale të gatimeve të me brumëra. Receta të shijshme dhe të lehta të përgatitjes së makaronave, shpagetave, taranave, talja

  Rating
 • Pa yndyrë Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje krejtësisht të veçantë të gatimit të ëmbëlsirave  pa yndyrë. Në këta 64 receta do ta dëshmoni veten si një nikoqire jashtëzakonshm

  Rating
 • Torta me forma Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje fantastike të tortave në format nga më të ndryshme për evente nga më të ndryshmet – torta në formë të kitarës, torta nusërie, në f

  Rating
 • Supa & Çorba Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje recetash për gatimin e supave dhe çorbave më të shijshme tradicionale, si me mish ashtu edhe me perime. Dizajn fantastik dhe ilustrime ori

  Rating
 • Jehona Të Dashurisë
  Jehona Të Dashurisë Summary

  Një romancë e mahnitshme nga Hannah Fielding – Medalja e artë Gold IPPY Award 2014 për Romancën më të Mirë. (shiko trailerin e librit). Një natë mistike në Venedik bastardët zënë prit

  Rating
 • Pasione të Zjarrta Summary

  Një tjetër romancë e shkëlqyer nga Hannah Fielding. Historia e një zonjushe që ik nga përditshmëria për t’u vendosur në Afrikë – aty ku i zgjohen ndjenjat e dashurisë, por që përshko

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Ege Akën, apo Xhyzllyku, është një shtatëmbëdhjetëvjeçar me prind të divorcuar dhe me shpresa të humbura se jeta mund t’i sillte ndonjë gjë të mirë. E vetmja gjë që i sillte sadopak

  Rating
 • Treni i fundit për stamboll Summary

  Një rrëfim monumental i historisë së luftës nga Ayşe Kulin, që përshkohet me romanca dashurie dhe vepra të admirueshme të humanizmit. Kjo është historia e një grupi diplomatësh turq që

  Rating
 • Në pyllin e errët Summary

  Një triler krimi nga autorja e famshme e romaneve mister, Ruth Ware. Stil dhe teknikë për t’u admiruar në ndërtimin e historive të misterit në ndërthurje me shumë stil të krimit kompleks.

  Rating
 • KRYEVEPRAT E AYŞE KULIN Summary

  Ju sjellim tre kryeveprat e shkrimtares më të njohur turke të romaneve, Ayşe Kulin – fitueses së shumë çmi

  Rating
 • HANNAH FIELDING – DASHURI NËN MASKA Summary

  Rating
 • HANNAH FIELDING – TRASHEGIMIA Summary

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Ege Akën, apo Xhyzllyku, është një shtatëmbëdhjetëvjeçar me prind të divorcuar dhe me shpresa të humbura se jeta mund t’i sillte ndonjë gjë të mirë. E vetmja gjë që i sillte sadopak

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Historia e Xhyzllykut, një çuni si ti dhe si të gjithë të tjerët, i cili nga një “dështak” që mendonte se ishte, shndërrohet në personin më të adhuruar. Jeta e Ege Akin do të kthehe

  Rating
 • Psikologjia e një martese të lumtur Summary

  Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ruajtjen dhe kultivimin e marrëdhënies tuaj martesore.

  Rating
 • Psikologjia e lumturisë Summary

  Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ndërtimin e një jete të lumtur dhe përballjen me stresin.

  Rating
 • Ti je Placebo Summary

  Të gjithë frymëzohemi nga histori të “shërimeve të magjishme”, por ajo që Joe Dispenza na rrëfen në këtë libër fantastik është se të gjithë kemi potencialin për të ndërmarrë sh

  Rating
 • Te-zoterosh-komunikimin_Saim-Koc
  Të Zotërosh Komunikimin Botimet Efekos
  Të Zotërosh KomunikiminNovel by Botimet Efekos Summary

  Një libër brilant nga Saim Koç mbi magjinë e komunikimit të shëndoshë dhe human – një komunikimi që i bënë marrëdhëniet njerëzore më të shëndosha dhe më humane. Një libër që ës

  Rating
 • Lumturia eshtë një Zgjedhje Summary

  EFEKOS ju sjell një tjetër botim bestseller nga Nil Gun, në të cilin autorja kërkon që përmes argumenteve të shumtë të na bindë se “është vendimi ynë dhe i askujt tjetër nëse duam t

  Rating
 • Sekreti i Madh i Jetës Summary

  Një tjetë botim i shkëlqyer nga Nil Gun, që u ribotua plot 27 herë brenda 6 vjetësh. Nga ky libër do të mësoni si të përdorni me vetëdije LIGJIN E TËRHEQJES. Ligji i tërheqjes është li

  Rating
 • Hiqe të Keqen dhe ndjehu Mahnitshëm Summary

  Ky libër jep përgjigje për mënyrat se si njerëzit të përballen me problemet e përditshme dhe të ndërtojnë një të ardhme të ndritur. Ailsa Frank me mjeshtri ka kombinuar teknikat unike dh

  Rating
 • Si ta Shërosh Jetën
  Si ta Shërosh Jetën Summary

  Bestselleri i Louise Hay, një libër i shitur në mbi 50 milionë kopje në mbarë botën. Louise Hay sjell përvojat e saj të cilat, me ndihmën e forcës së mendjes dhe të mendimit pozitiv, nga

  Rating
 • NLP – ZBULO POTENCIALIN PËR SUKSES DHE LUMTURI
  NLP – ZBULO POTENCIALIN PËR SUKSES DHE LUMTURI Summary

  A dëshiron të përdorësh potencialin brenda vetes tënde për sukses dhe lumturi? NLP (Programimi Neuro Linguistik) është një “metodë magjike”. Ky libër brilant i Nil Gun u ribotua hiq më

  Rating
 • VETËMASAZHI PËRGJATË MERIDIANEVE DHE AKUPUNKTEVE Summary

  Një libër i shkëlqyer për aplikimin e masazhit të meridianëve dhe akupunkteve sipas traditës kineze. Zbulo se sim und ta ndohmosh veten duke kuruar një shumësi sëmundjesh përmes teknikave t

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Historia e Xhyzllykut, një çuni si ti dhe si të gjithë të tjerët, i cili nga një “dështak” që mendonte se ishte, shndërrohet në personin më të adhuruar. Jeta e Ege Akin do të kthehe

  Rating
 • Psikologjia e një martese të lumtur Summary

  Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ruajtjen dhe kultivimin e marrëdhënies tuaj martesore.

  Rating
 • Psikologjia e lumturisë Summary

  Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ndërtimin e një jete të lumtur dhe përballjen me stresin.

  Rating
 • Pasione të Zjarrta Summary

  Një tjetër romancë e shkëlqyer nga Hannah Fielding. Historia e një zonjushe që ik nga përditshmëria për t’u vendosur në Afrikë – aty ku i zgjohen ndjenjat e dashurisë, por që përshko

  Rating
 • Si ta Shërosh Jetën
  Si ta Shërosh Jetën Summary

  Bestselleri i Louise Hay, një libër i shitur në mbi 50 milionë kopje në mbarë botën. Louise Hay sjell përvojat e saj të cilat, me ndihmën e forcës së mendjes dhe të mendimit pozitiv, nga

  Rating
 • Tregimet e gjyshit Summary

  E tëra për të cilën kishte nevojë gjyshi i Denisit ishte kolltuku i tij i vjetër dhe pak kohë për të rrëfyer histori. Gjyshi kishte tregime për çdo situatë – edhe për dëshirën e Deni

  Rating
 • Treni i fundit për stamboll Summary

  Një rrëfim monumental i historisë së luftës nga Ayşe Kulin, që përshkohet me romanca dashurie dhe vepra të admirueshme të humanizmit. Kjo është historia e një grupi diplomatësh turq që

  Rating
 • Shfreno fantazinë Summary

  Fobsi Rajt dhe shoqet e saj të ngushta, Anabela and Kimi, janë ftuar në ndejën më ‘cool’ të vitit! Por, kur Fobsi e kupton se ndeja është në të njëjtën natë me filmin për ngritjen e

  Rating
 • Tregimet e gjyshes Summary

  Përmbledhje e tregimeve të rrëfyera në stilin e gjyshes.

  Rating
 • Libri sekret i vajzave të zonja Summary

  Gjithçka që duhet të dini për t’u bërë një vajzë e zonja dhe e aftë për të pasur një jetë të shëndetshme dhe të lumtur. Mëso shkathtësitë që do të të bëjnë një vajzë të vl

  Rating
 • Libri sekret i një aventurieri Summary

  Një përmbledhje e shkathtësive që një çun si puna jote duhet t’i mësojë për t’u argëtuar, për të qenë i vlerësuar dhe për t’ia dalë me të gjitha sfidat e adoleshencës.

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Historia e Xhyzllykut, një çuni si ti dhe si të gjithë të tjerët, i cili nga një “dështak” që mendonte se ishte, shndërrohet në personin më të adhuruar. Jeta e Ege Akin do të kthehe

  Rating
 • Anglishtja për parashkollor Summary

  Emra kafshësh dhe sendesh, ushtrime drejtshkrimi, detyra logjike dhe…shumë ngjyra. EFEKOS sjell një libër fantastik, të cilin mund ta bëni tuajin për 1.80 Euro.

  Rating
 • Dinozaurët
  DINOZAURËT – Nga Cikli “Dituria është pasuri” Summary

  Gjithçka që një fëmijë duhet të dijë për Dinozaurët – qeniet pararendëse të njerëzimit që dominuan globin dhjetëra miliona vjet më parë. Mbi këtë cikël: Kateg

  Rating
 • SHKENCA – Nga Cikli “Dituria është pasuri” Summary

  Të vërtetuarit e asaj që mësojmë nga shkenca me ndihmën e eksperimenteve mbase është pjesa më e rëndësishme e hulumtimit shkencor. Përmbledhja Eksperimente dhe Veprimtari përmban veprime

  Rating
 • DINOZAURËT Summary

  Nje liber ku permes mbi 100 fotografive vetengjitese femija juaj jo vetem se do te argetohet pa fund, por edhe do te mesoje gjera te jashtezakonshme per dinozauret - banoret e planetit tone qe u zhduk

  Rating
 • Si veprojnë fëmijët? Summary

  Një botim i shkëlqyer nga dr. Adem Gunes, në të cilin do të merrni njohuri me shumë vlera nga psikologjia e fëmijëve: si mendojnë? si funksionojnë? çfarë u bën përshtypje, e çfarë jo?

  Rating
 • Libër Vajzat në Adoleshencë Summary

  Libri më i kompletuar për vajzat në adoleshencë: me ilustrimet, pa asnjë dyshim, më të bukura që keni parë ndonjëherë. Ky libër i dedikohet vajzave të moshës nga 9 deri në 19 vjet dhe

  Rating
 • Ditar për Vajzat në Adoleshencë Summary

  “Ditar për Vajzat në Adoleshencë” i dedikohet të gjitha tinejxhereve që duan ta organizojnë kohën e tyre në mënyrë efikase. Ky libër praktik – një kombinim i doracakut dhe planerit

  Rating
 • LIBËR PËR DJEMTË NË ADOLESHENCË Summary

  Botim që sjellë shkencën e pubertetit ne gjuhen e adoleshentit. Libri më i kompletuar për djemtë në adoleshencë: me ilustrimet, pa asnjë dyshim, më të bukura ndonjëherë. Ky libër i dedi

  Rating
 • Ditari për djemtë në adoleshencë Summary

  “Ditari për djemtë në adoleshencë” i dedikohet të gjithë tinejxherëve që duan ta organizojnë kohën e tyre. Ky libër praktik – një kombinim i doracakut dhe planerit – është një n

  Rating
 • DITARI IM SEKRET Summary

  “Ky ditar është top sekret. Mos e prek!”. Një ditar me karakter edukativ me ngjyrat dhe ilustrimet më të bukura për vajzat që po rriten dhe duan të bëhen zonja të vërteta. Gjithçka q

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Ege Akën, apo Xhyzllyku, është një shtatëmbëdhjetëvjeçar me prind të divorcuar dhe me shpresa të humbura se jeta mund t’i sillte ndonjë gjë të mirë. E vetmja gjë që i sillte sadopak

  Rating
 • Shfreno fantazinë Summary

  Fobsi Rajt dhe shoqet e saj të ngushta, Anabela and Kimi, janë ftuar në ndejën më ‘cool’ të vitit! Por, kur Fobsi e kupton se ndeja është në të njëjtën natë me filmin për ngritjen e

  Rating
 • Libri sekret i vajzave të zonja Summary

  Gjithçka që duhet të dini për t’u bërë një vajzë e zonja dhe e aftë për të pasur një jetë të shëndetshme dhe të lumtur. Mëso shkathtësitë që do të të bëjnë një vajzë të vl

  Rating
 • Libri sekret i një aventurieri Summary

  Një përmbledhje e shkathtësive që një çun si puna jote duhet t’i mësojë për t’u argëtuar, për të qenë i vlerësuar dhe për t’ia dalë me të gjitha sfidat e adoleshencës.

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Historia e Xhyzllykut, një çuni si ti dhe si të gjithë të tjerët, i cili nga një “dështak” që mendonte se ishte, shndërrohet në personin më të adhuruar. Jeta e Ege Akin do të kthehe

  Rating

Historia e autorit

Nil Gun

Njeriu nuk kufizohet nga rregullat A ju ka ndodhur ndonjëherë t’ju dalë përpara aty ku nuk e prisni diçka për të cilën keni nevojë? A ju ka ndodhur ndonjëherë që pikërisht në momentin kur jeni duke menduar për një person, ai ju telefonon? A jeni ndodhur ndonjëherë në vendin e duhur në momentin e duhur? A ka shumë rastësi në jetën tuaj? A tërhiqni vazhdimisht në jetën tuaj partnerë të ngjashëm? A bëni vazhdimisht të njëjtat gabime? A ju ndodh ajo që i frikësoheni? A ju ndodh ndonjëherë të bëni diçk

365 HISTORI MORALI

Postimi i fundit në blog