KATEGORITË

KATEGORITË

View All
 • Librin e Artë të Enciklopedisë
  LIBRI I ARTË I ENCIKLOPEDISË Summary

  Ju sjellim “Librin e Artë të Enciklopedisë” më të mirën dhe më gjithëpërfshirësIn që keni parë ndonjëherë. Një botim i shkëlqyer i shtëpisë botuese Creabooks (Itali). Përmbajtja

  Rating
 • Enciklopedia ime e parë
  ENCIKLOPEDIA IME E PARË Summary

  Ju paraqesim librin enciklopedik “Enciklopedia ime e parë” të cilën e sjellim në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Toper”. Një botim që shuan një mori kureshtjesh përmes 555 pyetjeve

  Rating
 • TRUPI I NJERIUT – nga cikli ‘Mëso më shumë’ Summary

  Një libër mbi trupin e njeriut që nga momenti i lindjes. Pjesët kryesore të trupit të njeriut, që nga truri dhe shqisat, deri te kockat dhe lëkura. Fotografitë dhe vizatimet që shpalosen në

  Rating
 • LIBRA ME FORMA – KAFSHËT E SHTEPISË Summary

  Rating
 • KUSH JAM UNË? Summary

  KUSH JAM U

  Rating
 • ENI & ERA – EFEKOS Summary

  Porosit ko

  Rating
 • DITARI PËR DJEMTË NË ADOLESHENCË Summary

  “Ditari për djemtë në a

  Rating
 • DITAR PER VAJZAT NE ADOLESHENCE -EFEKOS Summary

  “Ditari ...” i dedikohet

  Rating
 • 365 HISTORI MORALI Summary

  Historitë dhe tregimet zhvillojnë imagjinatën dhe na mësojnë për moralin. '365 Histori Morali' është një përmbledhje historish dhe anekdotash (nga OM Books) që do t’i shë

  Rating
  Recommended by
 • Brumi i thartë Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje recetash për përgatitjen e bukëve, simiteve, pogaçeve, piroshkave, petullave, kifleve, shtudleve, piteve, gjevrekëve, gurabijeve, ... Diz

  Rating
 • Torte të kripura Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje recetash për përgatitjen e tortave dhe roleve të kripura – me mish, me vafer, me patate, me peshk ton, me spinaq, me ajvar, me brokoli, me l

  Rating
 • Super Krepa Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje recetash për krepave në mënyrat nga më të ndryshmet: zvicerane, parisiene, xhenoveze, Krakowiane, polake... dhe me shijë nga më të ndrysh

  Rating
 • Antipasta Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje recetash për përgatitjen antipastave për të cilat mysafirët do t’jua kenë zili. Kombinime të jashtëzakonshme të mishrave me perimet dh

  Rating
 • Zahire & Turshi Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje recetash për përgatitjen e turshive dhe zahireve të dimrit. Reçele, marmelata, shurupe, kompote, ajvar, speca me gjizë, pinxhur, dhe shumë

  Rating
 • Petat me shtresa Summary

  Në bashkëpunim me Toper ju sjellim një përmbledhje recetash për gatimin 63 recetave me peta të shtresuara. BONUSI i jashtëzakonshëm janë recetat për gatimin dhe përgatitjen e gatesave me fo

  Rating
 • HANNAH FIELDING – TRASHEGIMIA Summary

  Rating
 • HANNAH FIELDING – DASHURI NËN MASKA Summary

  Rating
 • KRYEVEPRAT E AYŞE KULIN Summary

  Ju sjellim tre kryeveprat e shkrimtares më të njohur turke të romaneve, Ayşe Kulin – fitueses së shumë çmi

  Rating
 • Në pyllin e errët Summary

  Një triler krimi nga autorja e famshme e romaneve mister, Ruth Ware. Stil dhe teknikë për t’u admiruar në ndërtimin e historive të misterit në ndërthurje me shumë stil të krimit kompleks.

  Rating
 • Treni i fundit për stamboll Summary

  Një rrëfim monumental i historisë së luftës nga Ayşe Kulin, që përshkohet me romanca dashurie dhe vepra të admirueshme të humanizmit. Kjo është historia e një grupi diplomatësh turq që

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Ege Akën, apo Xhyzllyku, është një shtatëmbëdhjetëvjeçar me prind të divorcuar dhe me shpresa të humbura se jeta mund t’i sillte ndonjë gjë të mirë. E vetmja gjë që i sillte sadopak

  Rating
 • Ti je Placebo Summary

  Të gjithë frymëzohemi nga histori të “shërimeve të magjishme”, por ajo që Joe Dispenza na rrëfen në këtë libër fantastik është se të gjithë kemi potencialin për të ndërmarrë sh

  Rating
 • Si veprojnë fëmijët? Summary

  Një botim i shkëlqyer nga dr. Adem Gunes, në të cilin do të merrni njohuri me shumë vlera nga psikologjia e fëmijëve: si mendojnë? si funksionojnë? çfarë u bën përshtypje, e çfarë jo?

  Rating
 • Psikologjia e lumturisë Summary

  Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ndërtimin e një jete të lumtur dhe përballjen me stresin.

  Rating
 • Psikologjia e një martese të lumtur Summary

  Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ruajtjen dhe kultivimin e marrëdhënies tuaj martesore.

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Historia e Xhyzllykut, një çuni si ti dhe si të gjithë të tjerët, i cili nga një “dështak” që mendonte se ishte, shndërrohet në personin më të adhuruar. Jeta e Ege Akin do të kthehe

  Rating
 • VETËMASAZHI PËRGJATË MERIDIANEVE DHE AKUPUNKTEVE Summary

  Një libër i shkëlqyer për aplikimin e masazhit të meridianëve dhe akupunkteve sipas traditës kineze. Zbulo se sim und ta ndohmosh veten duke kuruar një shumësi sëmundjesh përmes teknikave t

  Rating
 • Ti je Placebo Summary

  Të gjithë frymëzohemi nga histori të “shërimeve të magjishme”, por ajo që Joe Dispenza na rrëfen në këtë libër fantastik është se të gjithë kemi potencialin për të ndërmarrë sh

  Rating
 • TË PIKTUROSH TË ARDHMEN Summary

  Histori dashurie dhe shprese e dy të panjohurve që shpëtuan njëri tjetrin në një situatë që dukej si mundësia e tyre e fundit. Jeta e Xhonatan Lenglit mori një kthesë rrënuese kur humbi

  Rating
 • Në pyllin e errët Summary

  Një triler krimi nga autorja e famshme e romaneve mister, Ruth Ware. Stil dhe teknikë për t’u admiruar në ndërtimin e historive të misterit në ndërthurje me shumë stil të krimit kompleks.

  Rating
 • Si veprojnë fëmijët? Summary

  Një botim i shkëlqyer nga dr. Adem Gunes, në të cilin do të merrni njohuri me shumë vlera nga psikologjia e fëmijëve: si mendojnë? si funksionojnë? çfarë u bën përshtypje, e çfarë jo?

  Rating
 • Psikologjia e lumturisë Summary

  Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ndërtimin e një jete të lumtur dhe përballjen me stresin.

  Rating
 • Psikologjia e një martese të lumtur Summary

  Një libër unikal nga psikologu turk me famë ndërkombëtare dr. Nevzat Tarhan, në të cilin mund të gjeni këshilla me vlerë në ruajtjen dhe kultivimin e marrëdhënies tuaj martesore.

  Rating
 • Si veprojnë fëmijët? Summary

  Një botim i shkëlqyer nga dr. Adem Gunes, në të cilin do të merrni njohuri me shumë vlera nga psikologjia e fëmijëve: si mendojnë? si funksionojnë? çfarë u bën përshtypje, e çfarë jo?

  Rating
 • DINOZAURËT Summary

  Nje liber ku permes mbi 100 fotografive vetengjitese femija juaj jo vetem se do te argetohet pa fund, por edhe do te mesoje gjera te jashtezakonshme per dinozauret - banoret e planetit tone qe u zhduk

  Rating
 • SHKENCA – Nga Cikli “Dituria është pasuri” Summary

  Të vërtetuarit e asaj që mësojmë nga shkenca me ndihmën e eksperimenteve mbase është pjesa më e rëndësishme e hulumtimit shkencor. Përmbledhja Eksperimente dhe Veprimtari përmban veprime

  Rating
 • Dinozaurët
  DINOZAURËT – Nga Cikli “Dituria është pasuri” Summary

  Gjithçka që një fëmijë duhet të dijë për Dinozaurët – qeniet pararendëse të njerëzimit që dominuan globin dhjetëra miliona vjet më parë. Mbi këtë cikël: Kateg

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Historia e Xhyzllykut, një çuni si ti dhe si të gjithë të tjerët, i cili nga një “dështak” që mendonte se ishte, shndërrohet në personin më të adhuruar. Jeta e Ege Akin do të kthehe

  Rating
 • Libri sekret i një aventurieri Summary

  Një përmbledhje e shkathtësive që një çun si puna jote duhet t’i mësojë për t’u argëtuar, për të qenë i vlerësuar dhe për t’ia dalë me të gjitha sfidat e adoleshencës.

  Rating
 • Libri sekret i vajzave të zonja Summary

  Gjithçka që duhet të dini për t’u bërë një vajzë e zonja dhe e aftë për të pasur një jetë të shëndetshme dhe të lumtur. Mëso shkathtësitë që do të të bëjnë një vajzë të vl

  Rating
 • Shfreno fantazinë Summary

  Fobsi Rajt dhe shoqet e saj të ngushta, Anabela and Kimi, janë ftuar në ndejën më ‘cool’ të vitit! Por, kur Fobsi e kupton se ndeja është në të njëjtën natë me filmin për ngritjen e

  Rating
 • Xhyzllyku Summary

  Ege Akën, apo Xhyzllyku, është një shtatëmbëdhjetëvjeçar me prind të divorcuar dhe me shpresa të humbura se jeta mund t’i sillte ndonjë gjë të mirë. E vetmja gjë që i sillte sadopak

  Rating
 • DITARI IM SEKRET Summary

  “Ky ditar është top sekret. Mos e prek!”. Një ditar me karakter edukativ me ngjyrat dhe ilustrimet më të bukura për vajzat që po rriten dhe duan të bëhen zonja të vërteta. Gjithçka q

  Rating